2024 Visos teises saugamos, Erdvė ir Laisvė, MB ©

Dizaino blogas

Kokią grindų dangą pasirinkti?

Veronika

Publikuota December 4th, 2024


Tiems, kurie planuoja keisti grindų dangą kyla begalė klausimų, pavyzdžiui, kuris variantas tinkamiausias, kokios grindys ne tik estetiškai atrodo, bet ir bus patvarios, saugios ir lengvai prižiūrimos?

Jeigu kaip tik svarstote, kokią grindų dangą pasirinkti, netrukus aptarsime 4 populiariausius sprendimus.

Parketlentės

Dažnai pasirenkamas variantas, kai norisi jaukumo ir natūralios medžiagos. Ypatingai parketlentes renkasi tie asmenys, kurie mėgsta vaikščioti namuose basomis kojomis.

Parketlentės struktūra

Visi parketlentės privalumai ir trūkumai grindžiami jos struktūra, kurią vaizduoja trys medienos sluoksniai, kiekvienas iš jų yra statmenas kitiems dviem.

Viršutinis sluoksnis (dekoratyvinis) - pagamintas iš įvairių rūšių medienos (ąžuolo, buko, klevo, bambuko ir kt.), Storis iki 1–6 mm. Vidurinis sluoksnis pagamintas iš spygliuočių medienos, kuri lemia dangos eksploatacines savybes. Apatinis sluoksnis (stabilizuojantis) pagamintas iš spygliuočių faneros, kurios storis apie 1,5 mm.

Pliusai

Parketlentė yra ekologiška ir natūrali grindų apdailos medžiaga, nes ji pagaminta tik iš medžio.

Parketo savybės apsaugo grindis nuo deformacijų ir pažeidimų. Dėl daugiasluoksnės struktūros danga tampa atsparesnė drėgmei, temperatūros pokyčiams ir kitiems atmosferos veiksniams.

Parketlentė pasižymi ypač aukštu garso sugėrimo lygiu, o tai leidžia atsisakyti papildomų akustiką gerinančių sprendimų.

Šios medžiagos rūšių asortimentas yra labai platus ir įvairus, kad parketlentė gali būti pritaikoma bet kokiam interjeruose.

Nepralaidžios elektrai.

Minusai

Medžiaga yra neatspari smūgiams. Taip yra dėl itin plono viršutinio medienos sluoksnio, kuriam tenka pagrindinis „smūgis“. Šiuo atžvilgiu gana dažnai atsiranda įbrėžimų ir negilių įlenkimų iš baldų ant parketlentės.

Pakankamai trumpas tarnavimo laikas, kuris svyruoja nuo 12 iki 20 metų.

Restauravimo sudėtingumas. Natūralaus medžio dangų atnaujinimas išsiskiria tuo, kad nedidelis medienos storis pašalinimas naudojant specialią mašiną. Neužtenka nušlifuoti tik parketlentės dekoratyvinį sluoksnį.

Kai tam tikrose grindų vietose atsiranda didelių deformacijų ir pažeidimų. Norint pakeisti tam tikrą vietą, tenka pašalinti pakankamai didelį plotą, kadangi vidutinis parketlentės ilgis siekia apie du metrus. Pavyzdžiui, mažas blokinio parketo juostas yra daug lengviau pakeisti. Be to, keičiant gali būti gana sunku pasirinkti tinkamą medienos spalvą ir tekstūros modelį, todėl skaičiuojant montavimui reikalingą medžiagos kiekį, privalu užsisakyti didesnį kiekį, kuris vėliau bus naudojamas pakeitimui.

Nuo temperatūros kaitos ir drėgmės kambaryje, parketlentės gali slankioti ir taip atsirasti didesni tarpai tarp lentų.

Vinilinės grindys

Populiarus variantas žmonėms ieškantiems praktiškų sprendimų. Turintys mažų vaikų ir naminių gyvūnėlių savininkai ypač vertina vinilo grindis dėl atsparumo įbrėžimams, žymėms ir vandeniui.

Vinilo grindys yra daugiasluoksnė medžiaga, susidedanti iš polivinilchlorido, kvarcinio smėlio ir plastifikatorių. Sluoksnių skaičius gali skirtis priklausomai nuo grindų tipo. Padidėjus vinilo sluoksnių skaičiui, ne tik padidėja medžiagos kaina, bet ir pagerėja jos techninės savybės.

Pliusai

Vinilo danga netrupa ir netrūkinėja, nebijo krentančių sunkių daiktų, tempiamų baldų ar moteriškų kulniukų įbrėžimų.

Lengva prižiūrėti.

Atsparumas vandeniui - galima deti i vonios kambarius, virtuves ir t.t.

Ant šios medžiagos neauga pelėsiai. Graužikams ši medžiaga taip pat nekelia susidomėjimo.

Nepaisant to, kiek svyruoja temperatūra ir drėgmė kambaryje, vinilo grindų dydis išlieka nepakitęs.

Paprastas montavimas.

Šilta medžaga.

Gera kaina.

Minusai

Vinilas yra dirbtinė medžiaga, ir, žinoma, ji niekada neprilygs natūraliam medžiui dėl savo gebėjimo sukurti jaukumą ir komfortą kambaryje.

Paprastai vinilo grindys klojamos ant betonu išklotu pamato. Prieš pradedant pagrindinį darbą, reikia paruošti pamatą. Grindys turi būti lygios. Užpildykite visus įtrūkimus ir duobes, pašalinkite visus išsipūtimus. Didelių aukščio skirtumų neturėtų būti. Kuo plonesnė grindų danga, tuo kruopščiau reikia paruošti pagrindą. Prieš klojant grindų paviršių reikia kruopščiai išvalyti nuo smėlio, dulkių ir purvo. Betono pagrindas turi būti sausas (jo drėgmės kiekis neturi viršyti penkių procentų).

Laminatas

Laminatas nors ir nėra laikomas grindų dangos klasika, tačiau dėl savo dizaino įvairovės, atsparumo bei geros kainos tapo labai populiaru pasirinkimu.

Photo by:
Photo by: Skandinaviškos grindys
Photo by:
Photo by: 3D Vizualizacijos, Valentina Katanova

Pliusai

Atsparus dėvėjimuisi. Atlaiko dideles apkrovas ir slėgį. Ant paviršiaus nelieka sunkių daiktų, baldų kojų pėdsakų, retai pasirodo įbrėžimai. Laminato privalumas yra tas, kad jo tankis yra vidutiniškai 1,5 karto didesnis nei medžio, todėl jis pasižymi dideliu atsparumu smūgiams.

Suderinamumas su grindų šildymu. Laminuotos grindys, pažymėtos atitinkama etikete ant pakuotės - tinka montuoti su grindų šildymo sistemomis.

Jokio girgždėjimo. Šiuolaikinė užrakinimo sistema sumažina grindų dangoje atsirandančius tarpus iki 2 mm.

Saugumas. Medžiagoje yra natūralių ingredientų, kurie yra visiškai nekenksmingi žmogui ir draugški aplinkai. Medžiaga nesukelia alergijos, neauga pelėsiai ar kitos bakterijos. Siekiant padidinti saugumą, Europos gamintojų produktai yra apdorojami antialerginėmis ir antibakterinėmis medžiagomis.

Stiliaus patogumas. Skirtingai nuo parketo ir medžienos, laminato pranašumas yra jo paprastas montavimas. Visą darbą galima atlikti savarankiškai, prieš tai sužinojus visas ypatybes.

Galimybė išmontuoti. Jei pažeidžiamos atskiros juostelės, jas galima lengvai pakeisti naujomis. Taip pat galite visiškai išardžius, senąsias sumontuoti kitame kambaryje.

Optimali kaina.

Minusai

Reikalingas geras pagrindas. Grubus pagrindas turi būti plokščias ir švarus.

Jautrus vandeniui. Su šia problema dažnai susiduria pirkėjai, kurie renkasi nebrangius, mažai žinomų gamintojų produktus. Tačiau yra situacijų, kai net ir aukštos kokybės grindys yra neatsparios vandeniui.

Paviršius šaltas liesti. Laminatas yra šaltesnis nei parketo ar medienos lentos. Neįmanoma visiškai pašalinti šio laminato trūkumo.

Plytelės

Kai 1904 metais Niujorke buvo atidarytas metro, vargu ar kas galvojo, kad jis visame pasaulyje išgarsins keramines plyteles. Šiandien plytelės ir gražu, ir madinga bei gali būti naudojama beveik visur - virtuvėje virš darbastalio ar dušo zona vonios kambaryje.

Photo by:
Photo by: Sant'agostino Ricordi
Photo by:
Photo by: Baldocer Sequoya

Pliusai

Plytelėms būdingas atsparumas aplinkos veiksniams. Jis atlaikys visų rūšių purvą ir valymo priemones. Medžiaga yra nekenksminga sveikatai, neišskiria toksinių medžiagų.

Plytelės ilgainiui nenusidėvi, nepraranda savo pradinės spalvos.

Jos nėra jautrios drėgmei ir vandeniui, temperatūros pokyčiams.

Papildomi privalumai - nedegumas ir elektros nepralaidumas.

Plytelės ir grindų šildymas yra puikus tandemas. Jis naudojamas su vandens ir elektriniu grindų šildymu.

Minusai

Gali būti lengvai pažeistos krentančių daiktų.

Pakankamai šalta grindų danga, jeigu nėra šildomų grindų funkcijos.

Matosi glaistas tarp plytelių.

Taigi, grindų tipo pasirinkimą gali lemti jūsų įpročiai namuose, lūkesčiai bei estetinis skonis. Svarbu pagalvoti, kokią medžiagą rinktis ir kaip derinti tarpusavyje, kad erdvė išliktų estetiška, jauki ir praktiška ir nekeltų diskomforto namų gyventojams.

Patiko straipsnis?

Pasidalink su draugais — tai padeda mums suprasti kas jums yra aktualu 👉

Erdvė ir Laisvė, MB

Interjero dizaino studija

Reg. kodas: 305281052

T. Ševčenkos g. 31-1, Vilnius, Lietuva

veronika@spaceliberty.lt +370 647 47 876

2024 Visos teises saugamos, Erdvė ir Laisvė, MB ©

Designed by Co-openhagen*