Vonia yra pagrindinis viso vonios kambario akcentas – ji ne tik užima bene daugiausiai vietos, bet paprastai išsiskiria savo forma ar vieta patalpoje. Tačiau norisi, jog vonia ne tik šiuolaikiškai atrodytų, bet ir tarnautų kuo ilgiau. Jeigu norite atsinaujinti vonios kambarį ir bandote nuspręsti, kokią vonią rinktis, padėsiu jums atskayti į šį klausimą.
Šiandien vonia gali būti pagaminta iš šių medžiagų:
Akrilo;
Lieto akmens;
Plieno;
Ketaus;
Keraminės.
Akrilinės vonios
Akrilo vonios gali būti tiek „pigios“, tiek ir „brangios“. Viskas priklauso nuo technologinio santechnikos gamybos būdo ir naudojamų medžiagų. Pats akrilas yra tamprus, patvarus ir lygus plastikas, tačiau santechnikos parduotuvėje galite nusipirkti akrilo vonią, pagamintą iš šių medžiagų:
Pats polimetilmetakrilatas yra gana brangi medžiaga, tačiau pasižymi dideliu atsparumu smūgiams, maža vandens absorbcija ir blizgiu lygiu paviršiumi.
Žinomų gamintojų akrilo vonios yra aukštos kokybės. Jų sienos atsparios įlenkimams, kai kubilas yra visiškai užpildytas, o pačiai akrilo dangai nieko nenutinka, net kai naudojamas 70 ° temperatūros vanduo. Pasirodo, jei pasirinkimas apsiribojo „akrilu“, tada sprendžiant, kurią vonią pasirinkti, pagrindinis kriterijus yra technologinė jo gamybos schema.
Lieto akmens vonia
Paprastai dirbtinį akmenį sudaro 80% smulkių marmuro drožlių, o likusius 20% - poliesterio dervos, pigmentai ir kietikliai. Daugelis šią medžiagą žino, kaip lietą marmurą. Komponentų santykis gali skirtis, tačiau kuo mažesnė skaldos sudėtis ir kuo daugiau dervų, tuo mažiau patvari ši medžiaga ir atitinkamai pačios vonios patvarumas.
Marmuro drožlės yra labiausiai paplitęs dirbtinio akmens pagrindas, tačiau vietoj jų taip pat galima naudoti granito, kvarco, onikso ir malachito drožles. Kai kurie gamintojai, kaip pagrindą netgi naudoja kvarcinį smėlį. Tokio smėlio ir dervų mišinys vadinamas „akrilo akmeniu“. Jis yra pigesnis ir lengvesnis nei lietinis marmuras ir pasižymi puikia išvaizda, tačiau kvarco grūdeliai turi poras, kurios sumažina medžiagos atsparumą ir sutrumpina gaminio tarnavimo laiką.
Pliusai
Prabangi išvaizda.
Formų ir spalvų įvairovė.
Mažas triukšmo lygis renkant vandenį.
Didelis stiprumas ir ilgaamžiškumas (nuo 50 metų).
Galimybė ilgesnį laiką išlaikyti vandens temperatūrą.
Minusai
Brangiau nei vonios iš kitų medžiagų (bet pigiau nei natūralus akmuo).
Didelis produkto svoris apsunkina jo montavimą ir transportavimą.
Negalima trinti kietu, ypač metaliniu šepečiu.
Dėl smūgio gali atsirasti drožlių ir įtrūkimų, kuriuos reikės kaskart tvarkyti.
Po kiekvieno naudojimo reikia nuplauti paviršių, kitaip gali atsirasti dėmių.
Plieninės vonios
Plieninės vonios gali būti pagamintos iš dviejų rūšių plieno:
Struktūrinio plieno;
Nerūdijančio plieno.
Konstrukcinės plieninės vonios labai panašios į ketaus santechnikos įrenginius. Jų sienelių storis gali būti nuo 2,5 iki 4,5 mm, o kaip danga naudojama akrilo emalis. Galima surasti tiek klasikinės ovalo formos vonių, tiek keisčiausios konfigūracijos santechnikos: su viena ar daugiau sėdynių, su įvairiomis galvos atramomis, lentynomis ir lenkimais. Tai pasiekiama dėl lakštinio plieno lankstumo.
Pliusai
Nedidelė ir prieinama kaina;
Lengva konstrukcija;
Platus formų ir dydžių pasirinkimas;
Stiprus, atsparus dilimui emalis.
Minusai
Ketaus vonia
Pats pavadinimas sufleruoja, iš kokios medžiagos yra pagamintos ketaus vonios. Ketus yra geležies lydinys, kuriame yra daug anglies. Siekiant pagerinti tam tikras lydinio savybes, į jį papildomai įmaišomas silicis, manganas arba siera. Apskritai ketus nėra lankstus, priešingai, tai labai tvirta metalo rūšis.
Pliusai
Didelis struktūrinis stiprumas ir emalio sluoksnis;
Ilgai išlaikoma vandens temperatūra;
Nepretenzinga santechnikos priežiūra;
Pildant vonią vandeniu nesigirdi triukšmo
Minusai
Didelis svoris, iki 150 kg;
Labai menka dydžių ir formų įvairovė;
Sudėtingas emalio atstatymo procesas pažeidimo atveju.
Keraminės vonios
Keraminės vonios pagal gamybos būdą ir medžiagas skirstomos į fajenso ir metalo keramikos. Verta paminėti, kad vonios pagamintos iš fajanso medžiagos yra vienos brangiausių. Kas nėra girdėjęs, kas yra tas “fajansas” - tai smulkiai akyta, dažniausiai balta keramika, padengta skaidria ir bespalve glazūra. Išties, tai trapi, bet graži medžiaga. Fajanso vonia yra puikus sprendimas elegantiškam klasikinio stiliaus vonios kambariui. Su ja reikia elgtis labai atsargiai, nes ji gali įtrūkti dėl smūgio ar stipraus vandens slėgio. Šią vonią lengva valyti. Įvairių formų, spalvų ir dydžių gaminiai yra kuriami iš fajanso.
Metalo keramika - kai ant plieno korpuso uždengiama glazūra – itin plonas emalio paviršius. Taip pat, spalvota glazūra yra apsaugota nuo klimato poveikio ir stipraus UV spinduliavimo. Šios medžiagos savybė suteikia vonioms ypatingą dizainą, formą, dydį ir unikalias detales. Metalo keramika yra lengva, bei tvirta. Medžiagos sudėtis yra sunkesnė nei granitas ar smaragdas, dėl to ši medžiaga išsiskiria savo atsparumu ir higienos savybėmis.
Pliusai
Nepriekaištingas blizgus lygus paviršius;
Platus glazūros spalvų pasirinkimas;
Platus formų ir raštų pasirinkimas;
Vandens temperatūros palaikymo trukmė;
Užpildymo metu nėra triukšmo;
Patvarus, kruopščiai tvarkomas.
Minusai
Kaip pasirinkti optimalų vonios dydį
Vos tik pasirinkus vonios tipą, dizainą ir spalvą, kitas svarbus iškylantis klausimas - kokio dydžio vonią pasirinkti?
Šiuo atveju verta atsižvelgti į keturis pagrindinius parametrus:
Vonios aukštis nustatomas atsižvelgiant į vidutinį šeimos narių ūgį, taip pat atsižvelgiama į tai, ar namuose yra vaikų. Suaugusiam žmogui optimalus aukštis laikomas 65-70 cm.Tačiau jei šeimoje yra mažų vaikų, vis tiek geriau rinktis žemesnę vonią. Nustatant gylį, svarbu atsižvelgti į tai, kad pripildytas vanduo turėtų visiškai uždengti gulintį žmogų. Vidutinis optimalus gylis yra 50-60 cm.
Vonios ilgis ir plotis parenkami atsižvelgiant į individualias šeimos narių savybes. Vidutinio modelio ilgis yra 150–180 cm, o plotis-70–80 cm, tačiau šie duomenys skaičiuojami, atsižvelgiant į 170–180 cm ūgio ir nelinkusio turėti antsvorio asmeniui.